Tallinn Vegan Fair 2018 ( Taimetoidumess 2018 )				  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	5/5							(2)

Tallinn Vegan Fair 2018 ( Taimetoidumess 2018 )

11. nov. 2018 0 By Leily Semjonova

Mess toimus nädalakene tagasi 03-04.11.2018 Kultuurikatlas. Sel aastal lausa kaheksandat korda ja esimest korda terve nädalavahetuse ehk siis kahel päeval. Kahepäevasel messil osales ligi 100 ettevõtet nii Eestist kui välismaalt. Juttude järgi külastas messi umbes 6500 inimest.

 

Kohale läksin koos sõbrannaga ja ilma igasuguste emotsioonideta.  Mess reklaamis, et 100 esimest külastajat saavad kingikoti. Muidugi tahtsime teada mida siis sellisel messil külastajatele jagatakse. Messi algus oli kell 11, kohale jõudsime umbes 10:45  ja selleks ajaks oli kohal juba päris palju inimesi. Otsustasime kasutada B sissepääsu.

 

 

 

Sisse pääsesime 11:05 kuna ukse avamisega olid probleemid või ei leitud õiget võtit. Õnneks läks piletite soetamine väga ruttu ja saime mõlemad endale uhke sinise kingikoti.

 

Esimesena peatusime Uvici laua juures kus pakuti külastajatele proovida erinevaid pelmeene, kuivatatud köögivilju ja kuivatatud vetikad vms. Valikus olid seene-,kirsi ja brokoli  pelmeenid, viimast ma proovida ei julgenud. Seene oma oli üsna hea aga kirsi oma tundus veider kuna ma pole varem magusat pelmeeni söönud.

 

Edasi liikusime laua juurde kus pakuti Eesti esimest öko käsitöökokteili nimega PUNCH. Nende valikust võis leida ka erinevaid limonaade.

Ma pole kunagi suur gaaside ja mullide austaja olnud, nii ka seekord. Kui mullid välja jätta siis ehk isegi jooksin neid limonaade hea meelega, sest  maitsed olid igati head. Enim meeldis mulle Mate tee ja sidruni kooslus.

         

 

Kõige rohkem huvitas mind ikkagi söök, seega otsustasin proovida Soome parimat vegantoodet 2018, milleks on  VÖNER nisukebab. Maitselt pisut kuiv ja soolane aga minusuguse mitte vegani jaoks talutav. Võin öelda, et seda ma ilmselt isegi sööksin edaspidigi.

 

Enim üllatasid mind Kasekunsti uued kasesiirupid, mis olid kahe erineva maitsega.  Sobivad ideaalselt kasutamiseks nii magusate kui ka soolaste toitudega.

Kasekunst OÜ loodi 2014. aasta novembris kindla sooviga toota kohalikku kasesiirupit. Sellele eelnes pikem tööperiood, mille vältel toimusid mitmed konsultatsioonid Eesti Maaülikooli ja toiduainete tehnoloogia osakonna teadlastega.

Heledam kasesiirup on puhta ja hõrgu metsase maitsega, see sobib hästi magustoitudesse ning erinevatesse küpsetistesse.

Tumedam kasesiirup on rikkaliku karamellise, kergelt happelise maitsebuketiga, see sobib suurepäraselt erinevate salatite, liha ja kala maitsestamiseks ja on eriline lisand kokteilides ja dessertides.

 

Viimase asjana märkasin midagi mis oli juba lapsepõlvest tuttav ja see maitse on siiani meeles.  MJUK KOMBUCHA  on taaselustanud vana probiootilise teeseene. Maitselt veidi hapukas aga samas magus. Mjuk kombuchad tehakse naturaalsest ja puhtast toorainest – mingeid tehisaineid või -maitseid pudelisse ei satu. Tootmisel kasutatakse kvaliteetset rohelist teed ning toorroosuhkrut. Mjuk kombucha kääritatakse alati klaaspurkides puhtaima maitse tagamiseks. Jook läbib esmase fermentatsiooni, mille tulemusel valmib klassikaline kombucha. Lisamaitsetega jookidele lisatakse need maitsed teise fermentatsiooni käigus.

 

 

 

 

Aga mis mu kingikoti sees siis ikkagi oli ??  Kuna saime sõbrannaga veidi erineva sisuga kingikotid siis osade toodete kohta kirjutan siia tema arvamuse.

 

 

SOJA JOOK ŠOKOLAADIGA-  Esimese joogi võis peale pileti soetamist ise laualt kaasa haarata, hiljem selgus, et kotis on üks veel.  Mulle ei maitsenud, kuidagi liiga võõras maitse. Sarnanes külma ja vedela kakao kisselliga.

 

POOKI RÖSTITUD KOOKOSE KRÕPSUD- Maitselt magusad ja mõnusa konsistentsiga, pole midagi mis ei meeldiks. Sellest võiks isegi minu uus tervislik snäkk saada.

 

KARTULIPUDRU/PAPRIKA KÕRSIKUD- Kuivad ja krõbedad, soola liiga vähe. Täheldasin mingit imeliku kõrvalmaitset, nagu kopitus või midagi sellist. Igatahes rahule ma ei jäänud ning vaevalt ma neid kunagi poest ostaksin.

 

 

KUIVATATUD BANAANILAASTUD- Valmistatud sordist Apple Banana mida aretatakse Filipiinidel ja mis peaks meenutama kerget õuna hapusust koos banaaniga. Mulle meeldis,et nad polnud täiesti kõvaks kuivatatud vaid olid sellised poolpehmed ning mõnusad. Neid ostaksin ma poest veel.

 

FROOSHIE SIDRUNMELISSI, KUMMELI, ANANASSI SMUUTI-  Parim asi kotis olevatest asjadest, kuigi ananassi maitse tappis kõik teised maitsed minu jaoks.

ORGAANILINE TUME ŠOKOLAAD MÜNDIGA- Šokolaad on üsna mõru, puudub kookosõie nektari maitse mis väidetavalt peaks siin sees olema. Tavalise tumeda šokolaadi kohta üsna kõva. Samas on mündi maitse ilusti olemas. Suhu jääb hambapasta maitse.

 

 

VIGRI RUMMIPALL JA PALLIKOOK- Rummipall on jahune ja niiske plönn, rummi maitse oli mingil määral olemas kuid ma ei tundnud seda tummist šokolaadi maitset. Muidu on rummipallid mu ühed lemmikud aga seda varianti ma ilmselt ei ostaks. Pallikook on ka nätske ja magus, meenutab kohati leiba, jääb suulakke kinni ja pole maitsev. Teist ei sooviks.

 

 

 

ÖKO MUSTIKA MAIUS- Magustatud jahukäkk kerge vürtsiga, natuke šokolaadine aga kindlasti mitte maitsev. Messi hind oli 1 euro. Kindlasti pole oma hinda väärt ja mina seda ei ostaks.

 

A. VOGEL HERBAMARE KÖÖGIVILJAPULJONG- Esimene reaktsoon..Miks see nii magus on ??? Koostisaineid lugedes tuleb muidugi välja, et veerand sellest on suhkur. Topsile on esiküljele kirjutatud vähendatud soolasisaldusega. Naljakas kas pole ? Ilmselt ma seda kasutama ei hakka ja lendab otsejoones prügikasti.

 

TOONIK MANGO JA CHILLIGA- Võiks seda juua isegi limonaadi pähe kuna sel on olemas kerge mango magusus ja hiljem jõuab järgi kerge chilli. Seega miks mitte ? Jooks küll, isegi ilma alkoholita. 

 

Messi kohta võin öelda, et jäin rahule. Kuna mul puudusid sinna minnes igasugused eelarvamused selle ürituse kohta siis korraldus oli igati tore ning positiivne.

Kas see mess pani mind rohkem taimetodule mõtlema? Ütleme nii, et ma armastan hästi tehtud taimetoitu millel on maitse ja konsistents paigas. Vahel mulle meeldib taimetoitu süüa kuid igapäevaselt ma seda teha ei suudaks.

 

Palun hinda seda