Järve Da Vinci Pasta ja Pizza				  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	4.2/5							(5)

Järve Da Vinci Pasta ja Pizza

3. jaan. 2019 12 By Leily Semjonova

Olen varasemalt Da Vici restoranidest niipalju kuulnud aga pole ise veel kohale jõudnud. Seega otsustasin selle vea täna parandada ja sinna lõunat sööma minna. Kuna Tallinna Järve Selveris asuv on kõige lähemal siis nii ma oma sammud ka just sinna seatsin.

 

 

Sisse astudes suunab teenindaja mind lauda ja lubab varsti ise minu juurde tulla.  Otsisin veidi privaatsemat kohta kus rahus istuda ja kirjutada. Tegelikult oli seda privaatsust keeruline leida kuna lauad on üksteisele ikka väga lähestikku.  Ootan umbes kolm minutit ja teenindaja nimega Pääsu  on menüüdega minu juures. Naljakas tundus küsimus, et kas ma tean juba mida tellida või tahaksin ennem menüüd vaadata? Ometi peaks ju vilunud teenindaja mäletama, et ma pole püsiklient ja seega ma ei tea mida nad pakuvad.

 

SIRVIN MENÜÜD

 

Vaatan, et nad pakuvad ka hommikusööki kuni 13-ni. Huvitav mis kell nad avavad ? Ilmselt 9 ajal, siis kui keskuski avatakse.

Menüü valik on üsna lai, ei saa nuriseda. Valikus on erinevad eelroad, salatid, supid, pitsad, ahjupastad ja tavalised pastad, magustoidud. Olemas on ka lai valik jooke. Kohapeal on väljas suur valik Da Vinci veine, Illy kohvi ja Dammann teed mida on võimalik kaasa osta.

Pastade alt leian oma kindla lemmiku Kreemja carbonara itaalia pancetta singiga.Magustoiduks tuleb itaalia köögi vaieldamatu lemmik  klassikaline Tiramisu. Pasta hind 7.50€ ja kook 4.95€

Kui väikesed naljakad küsimused välja jätta siis tundus, et teenindaja on pädev kuna oskas kohe toidu juurde soovitada sobivad jooke ja muid lisandeid. Otsustasin siiski vaid Latte kasuks(hind 3.50€) mille palusin kohe lauda tuua. Kuna toiduga läheb ilmselt aega otsustasin vaadata mis saalis toimub.

Saali üldmulje on viisakas ja puhas- kaubanduskeskuses asuvale söögikohale omane sisustus. Mitte liiga hubane, samas ka mitte liiga fancy(ing keelest tõlgituna peen). Ja just nüüd märkan, et laud kus mina istun on suhkrupurune ja paari kohviplekiga- märk sellest, et lauda pole ennem uue kliendi saabumist korralikult koristatud.

 

 

 

Saalis on kliente juba tavapärasest rohkem kuna on neljapäeva lõunane aeg. Ootan oma Lattet umbes 10 minutit. Tundub, et saalis on vaid üks teenindaja. Sellisel kellaajal võik neid ju ometi rohkem olla.

Latte temperatuur on joomiseks täpselt paras ja piim korralikult vahustatud. Tubli töö !

 

 

Märkasin, et kõrval lauas istuv proua koos lapsega ootas ainuüksi  mahla üle  10-ne minutit. Kas selline asi ei peaks kiiremini käima ? Ometi said nad oma toidu kohe peale mahla. Kuigi saabusid nad oluliselt hiljem kui mina. Mulle teatati, et minu Carbonara peaks kohe varsti valmima. Umbes peale pooletunnist ootamist oli see valmis. Minu üllatuseks ei näinud see just eriti isuäratav välja ja polnud kaugeltki ootamist väärt.Andke mulle andeks mu otsekohesus aga see nägi väja kui taldrikusse visatud lobi.  Maitse oli kuidagi võõras. Kindlasti ei maitsenud see itaalia Pancetta singi moodi. Kuna minu teada Pancettat ei suitsutata vaid soolatakse ja kuivatatkse taoliselt Prosciuttole. Pasta kastmes oli tunda aga suitsust maitset. Küüslaugu maitset polnud üldse.

 

 

Kui olin söömise lõpetanud ja teenindaja minu juurde tuli, et küsida kuidas maitses olin temaga aus. Sain teada, et tõepoolest kasutavad nad toorsuitsu peekonit ja nende retsepti järgi ei käi Carbonaras küüslauk. Ausalt ma olin jahmunud. Küüslaugu pärast ma seda pastat ju tahtsingi. Kas see ei kõla veidi nagu kliendi petmine ? Oma kodulehel kiidavad nad maa ja taevani, et valmistavad toitu värskest Itaalia toorainest. Miks kasutada siis pastas toorsuitsu peekonit ? Ma olin nii pettunud.

Teine asi mis mulle ei meeldinud olid suured ja kohmakat söögiriistad. Võibolla on asi minus kuid seda kahvlit ja nuga oli täiesti võimatu käsitleda kuna see oli käes nagu paadi aer. Suur, raske ja kohmakas. Loodan, et neil on laste jaoks väiksemad ja paremad.

 

 

Ootan Tiramisut ja mustad nõud vedelevad  laual. Hetkel näen vähemalt nelja koristamata nõudega lauda. Üks neiu istub just sellisesse lauda kuna ühtki vaba ja puhast lauda pole. Õnneks pöördub teenindaja kohe tema juurde ja koristab laua. 10 minutit hiljem ootan kooki ja mustad nõud vedelevad ikka veel laual. Peale 15-st minutit ootamist saabub Tiramisu mis on alla mu ootuste väljanägemisega. Kook ise on mahlane kuid mascarpone kreem seal vahel pole kindlasti klassikaline. Õige mascarpone kreemi sisse lisatakse nii kanget espessot kui ka Amarettot. Tahaksin tunda kangemat kohvi maitset. Magusus on küll olemas aga tuleb see hoopis suurest suhkru kogusest. Ma olen ka arvamusel, et kasutatud oli hoopis vahukoore ja toorjuustu segu mitte mascarponet, kuna viimane peaks tekstuurilt olema hoopis rammusam. Koogi kõrval olevad apelsini fileesid on täiesti võimatu süüa kuna apelsini pole korralikult fileeritud ning fileede sisse on jäetud valged kõvad säsi tükid.

 

 

Olen pettunud ja ootan arvet, millega läheb jälle omajagu aega. Lõpuks saan arve.  Jätan raha lauale ja lahkun ilma nägemist ütlemata. Teenindaja ja barista isegi ei märka mind.

Ilmselt sinna ma enam sööma ei lähe !

 

 

 

 

 

 

Palun hinda seda